Akademia 2014 wygrywa międzynarodowy turniej

Akademia Piłkarska Sanok rocznik 2014 wygrywa Międzynarodowy Turniej AF Cup w Stróżach i Gorlicach. 42 drużyn z całej Polski i zagranicy, 2 dni zmagań, 252 minuty grania, mnóstwo strzelonych goli i wiele ciekawych spotkań rozegranych w komfortowych warunkach w dwóch lokalizacjach ( Sobota – Stróże, Niedziela- Gorlice ). Był to pierwszy turniej naszej drużyny rozegrany w systemie 6+1. Tak w skrócie można opisać weekendowy naszych Tygrysów.

W pierwszym dniu turnieju rozegraliśmy 7 meczów w których sześć zakończyliśmy zwycięstwem a jeden remisem. Piękne akcje, dużo pojedynków 1×1 oraz dużo pięknych bramek. Dzięki temu wygrywamy grupę F i awansujemy do Grupy Złotej. W drugim dniu turnieju zagraliśmy również 7 meczy w grupie ZŁOTEJ z najsilniejszymi drużynami turnieju. O wejście do półfinału pokonujemy Beniaminek Rzeszów. W półfinale gramy z mocnym zespołem z Ukrainy, gdzie nasi zawodnicy niesieni dopingiem kibiców pokazują, kto jest lepszym zespołem i meldują się w finale turnieju. Finał był pojedynkiem dwóch Polskich zespołów. Na przeciw nam stanął klasowy zespół Korony Kielce. Początek meczu, piękne uderzenie Natana Karnasa ,wychodzimy na prowadzenie. Nie minęły dwie minuty a nasz zespół cały czas prze do przodu. Ponownie Natan Karnas i już prowadzimy z dwubramkową przewagą kontrolując mecz. Ale na pięć minut przed końcem drużyna z Kielc strzela kontaktową bramkę. Jednak odpowiedź bardzo szybka, uderzenie za pola karnego Jana Pietrasza daje nam ponownie dwubramkową przewagę. Koniec meczu euforia zawodników, trenerów, rodziców. Zajmujemy I MIEJSCE w gronie 42 drużyn z Polski i zagranicy. BRAWO dla calej Ekipy Tygrysów. Brawo Rodzice Wierni Kibice. Organizatorzy przyznali naszemu zawodnikowi nagrodę indywidualną: * MVP Turnieju AF CUP – Mikołaj Różak

Akademia Piłkarska Sanok 2014:

Aleks Zozulew-Chudziak, Lena Furdak, Natan Karnas, Bruno Kozak, Jan Pietrasz, Mikołaj Różak, Oliwer Filak, Aleksander Koczera, Alan Mieszczyński, Filip Różak, Emilia Hertig.

Trener I: Mariusz Sumara Trener II: Paweł Kalityński Kierownik : Tomasz Kozak